Rytmika

Na zajęciach rytmiczno – umuzykalniających dzieci wykonują ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizują własny ruch do piosenek oraz biorą udział w różnorodnych zabawach muzycznych rozwijających poczucie rytmu, tempa, dynamiki, wspomagających rozwój orientacji w przestrzeni i czasie. Śpiewają piosenki o zróżnicowanym i dopasowanym do wieku stopniu trudności, nawiązujące treścią do zmieniających się pór roku oraz wydarzeń i zjawisk zrozumiałych dla dzieci. Uczą się zasad obowiązujących w grupie, ucząc się ustawienia w kole, w parach, rządzie i szeregu. Na zajęciach dzieci mają okazję grać na dziecięcych instrumentach perkusyjnych oraz słuchać różnorodnej muzyki. Przygotowują się również do występów z okazji uroczystości organizowanych w przedszkolu jak Jesienny wieczór poezji, jasełka, obchody Dnia Babci i Dziadka, obchody Dnia Mamy i Taty, występy dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej przy ul. Hetmańskiej.