Miejsce

Przedszkole mieści się na terenie osiedla domków jednorodzinnych, w cichej okolicy pomimo bliskości kolejki (stacja Olszynka Grochowska) co zapewnia łatwy dojazd rodzicom (np. 12 min do centrum). Pociągi stanowią dodatkową atrakcję podczas spacerów z dziećmi. Budynek przy ul. Pokrzywnickiej został zaprojektowany specjalnie na potrzeby przedszkola i oddany do użytku w 2012 roku. Wcześniej przez 9 lat przedszkole funkcjonowało w wynajmowanej willi przy ul. Chłopickiego. Sale i pomieszczenia spełniają wszystkie normy i przepisy UE, gwarantujące Przedszkolakom bezpieczne i higieniczne warunki. Całe wyposażenie przedszkola posiada odpowiednie atesty i zostało pozytywnie zaopiniowane przez rzeczoznawców sanitarno-epidemiologicznych, straż pożarną, BHP.

Chcąc kształtować w dzieciach poczucie estetyki, urządziliśmy wnętrza naszego przedszkola w sposób harmonijny i funkcjonalny, wypełniając je ładnymi sprzętami i ciepłymi, pastelowymi barwami.

Nasze Przedszkolaki mają do dyspozycji niewielki lecz bezpieczny plac zabaw, dostosowany do ich potrzeb wraz z toaletą dostępną z zewnątrz. Bawią się również na placu zabaw w naszej drugiej placówce przy ul. Ostrobramskiej, gdzie organizowane są przedszkolne imprezy takie jak Pożegnanie lata, Dzień sportu. Tam, w otoczeniu starych drzew, dzieci mogą obserwować zmieniające się pory roku, uczestniczyć w pracach ogrodowych – siać, podlewać, zrywać, a czasami nawet zjeść, to co wyrośnie. Starsze dzieci korzystają także z pobliskiego boiska.

Przedszkole, ul. Chłopickiego 18

przeniesione do nowej siedziby