historia

Nazwa Przedszkola „Nasze Dzieci” wiąże się z historią jego powstania. Pomysł na założenie placówki o takiej nazwie zrodził się w grupie rodziców, szukających dobrego przedszkola dla własnych dzieci. Wkrótce okazało się, że z podobnym problemem boryka się wielu przyjaciół i znajomych, dlatego od pomysłu przystąpiliśmy do szybkiej realizacji.

Zimą 2006 roku znaleźliśmy ładne miejsce – przedwojenną willę z ogrodem przy ul. Chłopickiego. W kwietniu tego roku ruszyły prace remontowe, w trakcie których zostały dostosowane pomieszczenia do potrzeb maluchów i nadano wnętrzu radosny i przyjazny klimat. Już w lipcu Przedszkole „Nasze Dzieci” przywitało pierwszych przedszkolaków, zapewniając im letnią opiekę. 1 września 2006 rozpoczęliśmy pierwszy rok przedszkolny, wypełniony bogatą ofertą dydaktyczną i wychowawczą.

Przedszkole „Nasze Dzieci” rozwijało się. Przybywało przedszkolaków, nauczycieli, zajęć i pomysłów, dlatego na początku 2008 roku zrodziła się idea stworzenia drugiej placówki. Otworzyliśmy ją przy ul. Ostrobramskiej, świętując w ten sposób Dzień Dziecka – 2 czerwca 2008 roku.

Minęły kolejne dwa lata. Pierwsze roczniki naszych przedszkolaków rozpoczęły naukę w szkole, doskonale dając sobie radę w nowym środowisku. Tymczasem do naszych obu placówek uczęszczało już przeszło 60 dzieci. Aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki, zaczęliśmy poszukiwania nowej lokalizacji , którą okazał się obszerny dom przy ulicy Pokrzywnickiej. Już w sierpniu 2010 w nowych salach zadomowiły się dwie grupy dzieci, a w 2012 do użytku został oddany cały budynek.

Przed nami nowe plany i wyzwania – „naszych dzieci” przybywa, a nas cieszy fakt, że możemy towarzyszyć ich radościom i rozwojowi.

Przedszkole, ul. Chłopickiego 18

przeniesione do nowej siedziby