Kalendarium

2019/2020

I semestr

WRZESIEŃ

2 września – zebranie z rodzicami, Gąski, godz. 17.00

2 września – Koncert Podróżującej Filharmonii pt „Muzyka gorącego lata”, godz. 15.00 Pokrzywnicka

3 września – uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego 2019/2020, godz. 10.00

3 września – zebranie z rodzicami, Liski, godz. 17.00

4 września – zebranie z rodzicami, Muszki, godz. 17.00

5 września – zebranie z rodzicami, Pajączki, godz. 17.00

6 września – Wesoły Uniwersytet „Rośliny mięsożerne”, 4,5,6 latki od godz. 14.00

10 września – sesja zdjęciowa, Pokrzywnicka, od godz. 9.00, Ostrobramska godz. 9.00

10 września – zajęcia pokazowe legorobotyka, godz. 14.00-15.30

12 września – próbna ewakuacja, Pokrzywnicka godz. 9.00

13 września – zajęcia pokazowe szachy, godz. 13.30-15.00

17 września – wycieczka do sadu w Radwankowie Szlacheckim, godz. 8.30

19 września - Edukacja Photona – zajęcia przyrodnicze „Czy komórki nerwowe działają, gdy          człowiek się denerwuje?. Co w środku ma człowiek?. Bez jakich narządów nie może żyć?. 4, 5, 6latki, godz. 14.00-15.35

20 września – Teatrzyk Akada „Kilogramy szczęścia:”, Pokrzywnicka godz. 15.10; Ostrobramska godz. 9.00

23 września – obchody dnia Jesieni – wszystkie grupy

24 września – piknik na pożegnanie lata, 3,4,5,6 latki, godz. 10.00, ogródki działkowe

24 września – obchody dnia grzyba - Muszki

26 września – Koncert Filharmonii Narodowej W.A. Mozart Bastien i Bastienne. Przedstawienie operowe w kostiumach, godz. 15.15 Pokrzywnicka

27 września – obchody światowego dnia jabłka – Liski, Pajączki

 

PAŹDZIERNIK

1 października – warsztaty archeologiczne „Mały archeolog”, 3,4,5,6 latki od godz. 9.30

1 października – obchody Międzynarodowego dnia muzyki – Gąski, Zerówka

3 października – warsztaty ceramiczne w Pracowni Farbą umazane (dynia) – 3,4,5,6 latki od godz. 9.45

3 października – Teatrzyk Efekt, Przepis na urodę godz. 15.15

4 października – obchody światowego dnia zwierząt – Pajączki, Muszki

8 października – wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery Pory Roku” w Powsinie,„Święto Pieczonego Ziemniaka” 3,4,5,6 latki godz. 8.30

15 października – wycieczka do Muzeum Warszawy, zajęcia edukacyjne pt „Tik-tak, bim-bom”, 5,6 latki godz. 11.00

17 października - Edukacja Photona – zajęcia przyrodnicze. Mały, niebezpieczny i niewidoczny wróg człowieka: zarazki i bakterie. Jak je pokonać?. 4, 5, 6 latki, godz. 14.00-15.35

22 października – Teatr Lalka pt „Śpiąca królewna”, 4,5,6 latki godz. 11.00

24 października – Wesoły Uniwersytet pt „Kakaowiec”, od godz. 13.15

24 października - Koncert Filharmonii Narodowej, Pod niebem Paryża, godz. 15.15

25 października – Jesienne spotkania z rodzicami, Gąski godz. 15.15, Pajączki godz. 16.30

28 października – Jesienne spotkania z rodzicami, Liski godz. 15.15

28 października – Teatrzyk Forma, Pinokio, Ostrobramska, godz. 15.00

29 października – obchody święta dyni w przedszkolu, wszystkie grupy

29 października – Wesoły Uniwersytet „Kakaowiec”, od godz. 14.00

30 października – Jesienne spotkania z rodzicami,

Pszczółki godz. 15.15 Muszki godz.16.30

31 października – Teatrzyk Forma, Pinokio, Pokrzywnicka, godz. 15.15

 

LISTOPAD

5 listopada – Muzeum Historii Polski w przedszkolu, 4latki zajęcia pt „Co to jest historia?”

godz. 9.30; 5,6latki zajęcia pt „Co to jest niepodległość”? godz. 10.00

5 listopada – obchody światowego dnia postaci z bajek - Gąski

11 listopada – obchody dnia Święta Niepodległości w przedszkolu

12 listopada – wycieczka do Muzeum Warszawskiej Pragi, Praga sensorycznie, 3latki, godz. 10.15

12 listopada – wycieczka do Łazienek Królewskich „Zostań nadwornym artystą” 4latki, 
Ko-lekcja 5,6 latki,
godz. 10.00

14 listopada – Wesoły Uniwersytet „Dokąd lecą ptaki?”, od godz. 13.30

19 listopada – wycieczka do Muzeum Domków dla Lalek PKiN, 4,5,6 latki godz. 10.00

20 listopada – obchody dnia praw dziecka – wszystkie grupy

21 listopada – Koncert Filharmonii Narodowej, Spokojnie, to tylko rock'n'roll, godz. 15:15 Pokrzywnicka

25 listopada – obchody światowego dnia pluszowego misia – wszystkie grupy

26 listopada – warsztaty z pierwszej pomocy Drużyna Ratownika Juniora, 3,4,5,6 latki od godz. 9.30, przedszkole

26 listopada – obchody dnia Kolejarza – Liski, Gąski

28 listopada - Edukacja Photona – zajęcia przyrodnicze Czym jest kryształ?. Tworzymy mini hodowlę kryształów w przedszkolu 4, 5, 6 latki, godz. 14.00-15.35

 

GRUDZIEŃ

3 grudnia – Świąteczna sesja zdjęciowa oraz Mikołajki, Ostrobramska godz. 9.00, Mikołajki Pokrzywnicka

4 grudnia – obchody Barbórki – Pajączki, Muszki

5 grudnia – Teatr Kamienica pt „Pomocnicy Św. Mikołaja – Prot i Filip”, 3,4,5,6 latki godz. 10.30

5 grudnia – Koncert Filharmonii Narodowej, Chopin – poeta fortepianu. Poznajcie Fryderyka, godz. 15.15 Pokrzywnicka

6 grudnia – Świąteczna sesja zdjęciowa, Pokrzywnicka od godz. 9.00

9 grudnia – Teatrzyk Efekt „Opowieść wigilijna”, Ostrobramska, godz. 9.00

10 grudnia – wycieczka do Muzeum Warszawskiej Pragi, warsztaty Praga pod choinkę, 4,5,6 latki godz. 10.30

10-12 grudnia – Kiermasz świąteczny w przdszkolu

11 grudnia – Jasełka z rodzicami, Gąski godz. 15.15, Pajączki godz. 16.30

12 grudnia - Edukacja Photona – zajęcia przyrodnicze. Jaka to pierzynka biała, nie z pieprza, ale z wody powstała?. Tworzymy chmury. 4, 5, 6 latki, godz. 14.00-15.35

13 grudnia – Jasełka z rodzicami, Liski godz. 15.15, Muszki godz. 16.30

16 grudnia – Jasełka z rodzicami, Pszczółki godz. 15.15

17 grudnia – świąteczne warsztaty tradycyjnego rękodzieła ludowego , 3,4latki godz. 9.30; 5,6latki godz. 10.30, przedszkole

19 grudnia – Teatrzyk Efekt „Opowieść wigilijna” Pokrzywnicka, godz. 15.30

21 grudnia – powitanie zimy

 
_MG_8735.jpg

Sonda

czy podoba Ci się nasze przedszkole?